Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek Fiyatları

Sağlık bakanlığı yöneltmeliklerine göre tüp bebek fiyatları hakkında internet sayfamızdan bilgi verememekteyiz.

Tüp bebek tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi için 0541 441 8195 no’lu telefonu arayabilirsiniz, yandaki formu doldurarak veya dr@tupbebekunitesi.com adresine mail atarak ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
 

TÜRKİYE DE TÜP BEBEK

Ülkemizde ilk tüpbebek uygulaması, dünyadaki ilk uygulamadan yaklaşık 11 yıl sonra ve Türkiye’nin ilk tüpbebeği 18 Nisan 1989 yılında doğdu. Bu tarihten itibaren de 1990’lı yılların sonuna kadar sadece istanbul, Ankara veİzmir gibi büyük şehirlerdeki birkaç hastanede gerçekleştirilebilen ve toplum tarafından pek bilinmeyen bir tedavi yöntemi olarak kaldı. Türk toplumunun yapısı itibariyle kısırlığın genel olarak halk arasında tabu olarak kabul edilmesi de durumun böyle olasında büyük rol oynadı. 2000’li yılların başından itibaren büyük ölçüde özel sektörün yatırımları ve medyanın da devreye girmesi ile yıllık 45.000’in üzerinde çiftin tedavi gördüğü dev bir sektör olarak tanımlanıyor artık.

İstatistik değerlerine bakıldığında uluslararası sıralamada 90’lı yıllarda son sıralarda yer alan bir ülke iken bugün mevcut tüpbebek merkezi ve uygulanan tüpbebek tedavi sayılarına bakıldığında dünya’da ilk on ülke arasındayız. Türkiye genelinde 120 civarında özel ve kamuya ait tüpbebek tedavi merkezi mevcut. Hal böyle olunca da merkezler arası rekabet her geçen gün artıyor. Özellikle son yıllarda gerek Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan yönetmelikler gerekse mesleki derneklerin oluşturduğu uygulama kılavuzları tarafından uygulama yöntemlerine ve transfer edilen embriyo sayısına getirilen kısıtlamalar merkezlerin başarı oranlarını koruyabilmek ve hatta arttırabilmek için yüksek teknoloji kullanılan ekipman ve gelişmiş tıbbi protokollerin rutin uygulamalarda kullanılması ile gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

HANGİ DURUMLARDA TÜP BEBEK YAPILABİLİR?

  • 3 kez aşılama denemesine rağmen hamile kalamamış çiftler
  • Tüplerin çift taraflı tıkalı olması
  • Yumurtlama tembelliği –
  • Çikolata kisti (ENDOMETRİOMA-ENDOMETRİOZİS) nedeniyle karın içinde yaygın yapışıklıkları olan ve tedavi ile gebelik elde edilemeyen kadınlarda
  • Sperm sayılarının az ya da hiç olmaması veya Sperm fonksiyonlarının ileri derecede bozuk olduğu durumlarda
  • Açıklanamayan kısırlık (Diğer tedavi yöntemleri ile gebelik elde edilememesi durumlarında)
  • Tekrarlayan gebelik kaybı hikayesi
  • Kadında yumurta sayılarının azalması
  • Bazı Hormonal Bozukluklarda
  • Kalıtsal bazı hastalıkların embriyo aşamasında teşhis edilerek sağlıklı bir bebek elde etmek amacıyla (tutunma öncesi genetik tanı yöntemleri ile beraber)

Süha Sönmez'e Sorun

Etiketler